Судовий захист порушеного авторського права - Peregrin Capital Group
Your protection and comfort
during legal proceedings
April 17, 2016 Судовий захист порушеного авторського права

Як свідчить судова практика, найчастіше відбувається порушення авторського права саме на твори образотворчого мистецтва, шляхом їх копіювання та відтворення на сувенірах, листівках, блокнотах, без отримання дозволу у автора твору.

Відповідно до ст. 437 ЦК України, ч.2 ст. 11 Закону України «Про авторське право і суміжні права», авторське право на твір виникає внаслідок факту його створення. Для виникнення і здійснення авторського права не вимагається його реєстрація чи будь-яке інше спеціальне оформлення, а також виконання будь-яких інших формальностей. Одночасно, ч.5 ст. 11 Закону України «Про авторське право і суміжні права» визначено, що суб’єкти авторського права для засвідчення авторства на оприлюднений чи не оприлюднений твір, факту і дати опублікування твору чи договорів, які стосуються права автора на твір, у будь-який час протягом охорони авторського права можуть зареєструвати своє авторське право у відповідних державних реєстрах. Згідно зі ст.440, 443 ЦК України, ч.1 ст.15 та ч.1 ст. 32 Закону України «Про авторське право і суміжні права» до майнових прав автора належить виключне право на використання твору, а також виключне право надавати дозвіл або забороняти використання твору будь-яким одним або всіма відомими іншими способами.

Тобто, при продажу чи іншій реалізації контрафактної продукції (примірника твору з порушенням авторського права), доказами зокрема виступають самі контрафактні продукти, товарні чеки від придбання таких товарів (підтвердження вільного розповсюдження), відеофіксація купівлі-продажу контрафактних продуктів, довідка з Державного реєстра інтелектуальної власності про відсутність договорів про надання дозволу на використання твору мистецтва в підприємницькій діяльності. За відсутності вищевказаних доказів, суд визнає авторське право тієї особи, яка зазначена як автор на оригіналі або іншому примірнику твору. Приклад, відома судова справа української художниці Гапчинської, яка довела порушення її авторського права шляхом вільного продажу магнитів, на яких навіть стояв її підпис, а також отримала компенсацію за відшкодування шкоди, з вилученням контрафактної продукції. У випадках же, коли твори мистецтва не є добре відомими, в основному, суди визнають авторське право за тією особою, яка перша здійснила показ творів мистецтва ( та має про це достатні докази).

Олена Коваленко

January 18, 2019 В Україні будуть введені нові засади соціальних послуг

17 січня 2019 р. Верховна Рада України прийняла Закон «Про соціальні послуги», який визначає основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику, подолання складних життєвих обставин та мінімізацію їх наслідків, особам, які перебувають у складних життєвих обставинах.

January 8, 2019 З 1 січня 2019 року починають діяти нові правила двосторонньої торгівлі з ЄС

З 1 січня 2019 року між Україною та Європейським Союзом у двосторонній торгівлі розпочато застосування положень Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.

December 17, 2018 Реформування державних і комунальних ЗМІ: стан та перспективи

Відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», 31 грудня 2018 року є останнім днем, коли засоби масової інформації можуть здійснити роздержавлення, в іншому випадку – їх свідоцтво буде анульовано Міністерством юстиції України і вони не матимуть права випускати газети або журнали.