Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг) - Peregrin Capital Group
Your protection and comfort
during legal proceedings
October 13, 2016 Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг)

12.07.2016 року Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг) (реєстр.№ 4496 від 21.04.2016 року)

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою спрощення процедури укладення зовнішньоекономічних договорів (контрактів), бухгалтерського обліку та фінансової звітності, а також скасування валютного контролю для операцій з експорту послуг.

Для досягнення зазначеної мети пропонується внести зміни до законів України «Про зовнішньоекономічну діяльність», «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність», «Про міжнародне приватне право», зокрема:

  • виключити з поняття «зовнішньоекономічний договір (контракт)» слова «матеріально оформлена»;
  • передбачити, що експортери послуг зможуть укладати зовнішньоекономічні договори (контракти) не лише в письмовій формі, а і в електронній, а також шляхом прийняття публічної оферти, обміну електронними повідомленнями, або шляхом виставлення рахунку (інвойсу);
  • виключити положення, яке стосується контролю повернення валютної виручки при експорті робіт (послуг), прав інтелектуальної власності;
  • уточнити поняття «первинний документ», передбачаючи, що це документ, який, у тому числі, дає дозвіл на здійснення господарської операції або підтверджує її здійснення;
  • передбачити, що первинні та зведені облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі;
  • заборонити банкам вимагати переклад документів з англійської мови;
  • передбачити визнання рахунку (інвойсу) первинним обліковим документом.

Внесенням таких змін автори законопроекту прагнуть досягнути спрощення процедур валютного контролю, спрощення режиму зовнішньоекономічної діяльності, можливість більш ширшого використання технологій «електронних» документів та «електронного» підпису.

На нашу думку, цей законопроект стосується малого і середнього бізнесу, а також «фрілансерів». Він також має зацікавити тих, хто надає IT-послуги, дизайнерів, ріелторів та інших.

На даний час станом на 06.09.2016 року зазначений законопроект отримав схвальну оцінку Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо відповідності положень законопроекту Конституції України.

Станіслав Борисов

January 18, 2019 В Україні будуть введені нові засади соціальних послуг

17 січня 2019 р. Верховна Рада України прийняла Закон «Про соціальні послуги», який визначає основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику, подолання складних життєвих обставин та мінімізацію їх наслідків, особам, які перебувають у складних життєвих обставинах.

January 8, 2019 З 1 січня 2019 року починають діяти нові правила двосторонньої торгівлі з ЄС

З 1 січня 2019 року між Україною та Європейським Союзом у двосторонній торгівлі розпочато застосування положень Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.

December 17, 2018 Реформування державних і комунальних ЗМІ: стан та перспективи

Відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», 31 грудня 2018 року є останнім днем, коли засоби масової інформації можуть здійснити роздержавлення, в іншому випадку – їх свідоцтво буде анульовано Міністерством юстиції України і вони не матимуть права випускати газети або журнали.