28.10.2016 відбувся форум присвячений питанням інтелектуальної власності - Peregrin Capital Group
Your protection and comfort
during legal proceedings
October 28, 2016 28.10.2016 відбувся форум присвячений питанням інтелектуальної власності

Юристи компанії Peregrin Capital Group взяли участь у Національному форумі «Всеукраїнське громадське обговорення реформи державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні», що відбувся 28.10.2016 в Національній академії правових наук України.

У форумі взяли участь представники органів державної влади, місцевого самоврядування, наукової, юридичної та бізнес спільноти.

В рамках даного форуму відбулося урочисте підписання меморандуму про співпрацю між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Харківською обласною державною адміністрацією та Харківською обласною радою.

Метою форуму було публічне обговорення Концепції реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні. У Концепції з урахуванням передового досвіду іноземних держав з розвиненою економікою запропоновано запровадження дворівневої структури державної системи правової охорони інтелектуальної власності шляхом створення національного органу інтелектуальної власності, який належатиме до сфери управління Мінекономрозвитку.

Очікуваними результатами реалізації концепції є:

-створення прозорої та ефективної структури державного управління сферою інтелектуальної власності;

-поліпшення якості та підвищення ефективності роботи органів управління державної системи правової охорони інтелектуальної власності;

-спрощення та забезпечення прозорості процедур набуття та розпорядження правами інтелектуальної власності;

-забезпечення впровадження ефективного механізму захисту прав інтелектуальної власності;

-створення умов для розбудови національної інноваційної системи.

Серед доповідачів форуму були присутні:

Кубів С.І. – Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України;

Стефанчук Р.О. – доктор юридичних наук, професор;

Мініч О.О. – директор Департаменту розвитку інновацій та інтелектуальної власності Мінекономрозвитку України;

Сімсон Е.А. – доктор технічних наук, професор;

Блажівська О.Є. – доктор юридичних наук, суддя Господарського суду м. Києва;

Святоцький О.Д. – доктор юридичних наук, професор.

Серед актуальних питань, що піднімалися під час проведення форуму слід відзначити наступні: державна політика у сфері інтелектуальної власності України, High Tech Office як інструмент інноваційної екосистеми України, перспективи створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності, міжнародні стандарти захисту прав інтелектуальної власності та проблеми їх імплементації в Україні.

Сподіваємося, що реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності призведе до позитивних змін для усіх представників цієї сфери, яка є однією з найбільш перспективних для розвитку нашої держави.

January 18, 2019 В Україні будуть введені нові засади соціальних послуг

17 січня 2019 р. Верховна Рада України прийняла Закон «Про соціальні послуги», який визначає основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику, подолання складних життєвих обставин та мінімізацію їх наслідків, особам, які перебувають у складних життєвих обставинах.

January 8, 2019 З 1 січня 2019 року починають діяти нові правила двосторонньої торгівлі з ЄС

З 1 січня 2019 року між Україною та Європейським Союзом у двосторонній торгівлі розпочато застосування положень Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.

December 17, 2018 Реформування державних і комунальних ЗМІ: стан та перспективи

Відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», 31 грудня 2018 року є останнім днем, коли засоби масової інформації можуть здійснити роздержавлення, в іншому випадку – їх свідоцтво буде анульовано Міністерством юстиції України і вони не матимуть права випускати газети або журнали.