В Податковому Кодексі України передбачено функціонування електронного кабінету - Peregrin Capital Group
Your protection and comfort
during legal proceedings
January 11, 2017 В Податковому Кодексі України передбачено функціонування електронного кабінету

Верховна Рада України 21.12.2016 прийняла законопроект № 5368 «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні).

Змінами до Податкового Кодексу України передбачено функціонування електронного кабінету для платників податків. Електронний кабінет – це електронна система взаємовідносин між платниками податків та державними, в тому числі контролюючими, органами з питань реалізації їх прав та обов’язків, передбачених цим Кодексом.

Порядок функціонування електронного кабінету визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Платник податків зобов’язаний використовувати електронний кабінет для листування з контролюючими органами в електронній формі у разі подання звітності в електронній формі, а також після проходження електронної ідентифікації он-лайн в електронному кабінеті, крім платників податку, які відмовились від використання електронного кабінету в порядку, встановленому цим Кодексом, та платників податків, які не визначили спосіб взаємодії із контролюючим органом.

Зміни до Податкового Кодексу України передбачають право платника податків:

  • оскаржувати в порядку, встановленому Податковим Кодексом України, рішення, дії (бездіяльність) контролюючих органів (посадових осіб), в тому числі індивідуальну податкову консультацію, яка йому надана, а також узагальнюючу податкову консультацію;
  • самостійно обрати спосіб взаємодії з контролюючим органом в електронній формі через електронний кабінет, якщо інше не встановлено цим Кодексом;
  • реалізовувати через електронний кабінет права та обов’язки, які передбачені цим Кодексом та які можуть бути реалізовані в електронній формі засобами електронного зв’язку;
  • подати декларацію та інші документи в паперовій формі у разі виникнення технічних проблем у роботі електронного кабінету (наявність помилки повинна бути підтверджена у порядку, встановленому методологом електронного кабінету або судом).

Посадові особи контролюючих органів зобов’язані використовувати дані та інформацію, що отримані через електронний кабінет, необхідні для виконання покладених на них функцій із адміністрування податків, зборів, митних платежів та реалізацією податкової і митної політики в межах наданих їм повноважень.

Електронний кабінет працює постійно (24 години кожного календарного дня), за винятком часу, необхідного для його технічного обслуговування. Проведення технічного обслуговування електронного кабінету у день, на який припадає граничний строк подання податкових декларацій, та з 8 до 20 години будь-якого іншого календарного дня забороняється. Технічне обслуговування електронного кабінету проводиться у порядку, що визначається методологом електронного кабінету.

Є всі підстави вважати, що запровадження електронного кабінету полегшить взаємодію між платниками податків і контролюючими органами та зробить її більш ефективною.

Кирило Воронов

January 18, 2019 В Україні будуть введені нові засади соціальних послуг

17 січня 2019 р. Верховна Рада України прийняла Закон «Про соціальні послуги», який визначає основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику, подолання складних життєвих обставин та мінімізацію їх наслідків, особам, які перебувають у складних життєвих обставинах.

January 8, 2019 З 1 січня 2019 року починають діяти нові правила двосторонньої торгівлі з ЄС

З 1 січня 2019 року між Україною та Європейським Союзом у двосторонній торгівлі розпочато застосування положень Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.

December 17, 2018 Реформування державних і комунальних ЗМІ: стан та перспективи

Відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», 31 грудня 2018 року є останнім днем, коли засоби масової інформації можуть здійснити роздержавлення, в іншому випадку – їх свідоцтво буде анульовано Міністерством юстиції України і вони не матимуть права випускати газети або журнали.