Державна Фіскальна Служба України наголошує на необхідності відстеження суб’єктів, які без відповідних правових підстав використовують земельні ділянки - Peregrin Capital Group
Your protection and comfort
during legal proceedings
March 10, 2017 Державна Фіскальна Служба України наголошує на необхідності відстеження суб’єктів, які без відповідних правових підстав використовують земельні ділянки

У інформаційномі листі від 06.02.2017 № 2709/7/99-99-12-02-03-17 «Про забезпечення податкового адміністрування плати за використання безпідставно набутих земельних ділянок» ДФС сформувала відповідну правову позицію.    

На сьогодні в Україні до Державного земельного кадастру вносяться дані про розташування, розмір, якісні характеристики і грошову оцінку земельних ділянок. Ці дані є джерелом для податкового нагляду та адміністрування.

Але існує негативна тенденція, коли землекористувачі зловживають своїми правами і обов’язками, не надаючи необхідну інформацію кадастровому реєстратору або свідомо затягуючи процес розробки технічної документації на землю. Такі дії виконуються задля ухилення від сплати податків через неможливість контролювати базу і об’єкт оподаткування.

Державна Фіскальна Служба уточнює, що платниками земельного податку  слід вважати власників земельних ділянок приватної власності або постійних користувачів земельних ділянок державної та комунальної власності. Водночас плата за землю у формі орендної плати за користування земельними ділянками державної або комунальної власності повинна справлятися користувачами цих ділянок згідно чинного законодавства.

Об’єктом оподаткування є площа земельної ділянки, що перебуває у приватній власності, постійному або строковому користуванні земельних ділянок державної та комунальної власності. Відомості про площу сформованої земельної ділянки, щодо якої виникають податкові зобов’язання з плати за землю, мають бути внесеними до Державного земельного кадастру за результатами виконання вимог згідно ст.791 Земельного кодексу щодо формування земельної ділянки як об’єкта цивільних прав.

ДФС також звертає увагу на судову практику, що склалася, в якій суди стають на бік держави, стягуючи з недобросовісного землекористувача шкоду у вигляді неотриманого доходу за всі роки використання безпідставно набутої земельної ділянки.

Зокрема, постановою Верховного Суду України (палати у цивільних та господарських справах) від 14.09.2016 у справі N 703/5377/14-ц задоволено позов Смілянського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Балаклеївської сільської ради до суб’єкта господарювання, який використовує земельну ділянку для розміщення комплексу нежитлових будівель, що належить йому на праві власності без оформлення документів, що посвідчують право власності чи право користування нею, у зв’язку з чим територіальна громада  с. Балаклея недоотримала коштів у вигляді орендної плати за землю.

Світлов Сергій

January 18, 2019 В Україні будуть введені нові засади соціальних послуг

17 січня 2019 р. Верховна Рада України прийняла Закон «Про соціальні послуги», який визначає основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику, подолання складних життєвих обставин та мінімізацію їх наслідків, особам, які перебувають у складних життєвих обставинах.

January 8, 2019 З 1 січня 2019 року починають діяти нові правила двосторонньої торгівлі з ЄС

З 1 січня 2019 року між Україною та Європейським Союзом у двосторонній торгівлі розпочато застосування положень Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.

December 17, 2018 Реформування державних і комунальних ЗМІ: стан та перспективи

Відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», 31 грудня 2018 року є останнім днем, коли засоби масової інформації можуть здійснити роздержавлення, в іншому випадку – їх свідоцтво буде анульовано Міністерством юстиції України і вони не матимуть права випускати газети або журнали.