Державна Фіскальна Служба України наголошує на необхідності відстеження суб’єктів, які без відповідних правових підстав використовують земельні ділянки - Peregrin Capital Group
Your protection and comfort
during legal proceedings
March 10, 2017 Державна Фіскальна Служба України наголошує на необхідності відстеження суб’єктів, які без відповідних правових підстав використовують земельні ділянки

У інформаційномі листі від 06.02.2017 № 2709/7/99-99-12-02-03-17 «Про забезпечення податкового адміністрування плати за використання безпідставно набутих земельних ділянок» ДФС сформувала відповідну правову позицію.    

На сьогодні в Україні до Державного земельного кадастру вносяться дані про розташування, розмір, якісні характеристики і грошову оцінку земельних ділянок. Ці дані є джерелом для податкового нагляду та адміністрування.

Але існує негативна тенденція, коли землекористувачі зловживають своїми правами і обов’язками, не надаючи необхідну інформацію кадастровому реєстратору або свідомо затягуючи процес розробки технічної документації на землю. Такі дії виконуються задля ухилення від сплати податків через неможливість контролювати базу і об’єкт оподаткування.

Державна Фіскальна Служба уточнює, що платниками земельного податку  слід вважати власників земельних ділянок приватної власності або постійних користувачів земельних ділянок державної та комунальної власності. Водночас плата за землю у формі орендної плати за користування земельними ділянками державної або комунальної власності повинна справлятися користувачами цих ділянок згідно чинного законодавства.

Об’єктом оподаткування є площа земельної ділянки, що перебуває у приватній власності, постійному або строковому користуванні земельних ділянок державної та комунальної власності. Відомості про площу сформованої земельної ділянки, щодо якої виникають податкові зобов’язання з плати за землю, мають бути внесеними до Державного земельного кадастру за результатами виконання вимог згідно ст.791 Земельного кодексу щодо формування земельної ділянки як об’єкта цивільних прав.

ДФС також звертає увагу на судову практику, що склалася, в якій суди стають на бік держави, стягуючи з недобросовісного землекористувача шкоду у вигляді неотриманого доходу за всі роки використання безпідставно набутої земельної ділянки.

Зокрема, постановою Верховного Суду України (палати у цивільних та господарських справах) від 14.09.2016 у справі N 703/5377/14-ц задоволено позов Смілянського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Балаклеївської сільської ради до суб’єкта господарювання, який використовує земельну ділянку для розміщення комплексу нежитлових будівель, що належить йому на праві власності без оформлення документів, що посвідчують право власності чи право користування нею, у зв’язку з чим територіальна громада  с. Балаклея недоотримала коштів у вигляді орендної плати за землю.

Світлов Сергій

August 5, 2019 В Україні буде діяти спрощена процедура надання послуг в сфері пенсійного забезпечення

2 серпня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету міністрів України № 681 від 17.07.2019 «Про оптимізацію надання адміністративних послуг у сфері пенсійного забезпечення», якою передбачено запровадження онлайн послуг в сфері пенсійного забезпечення.

July 11, 2019 В Україні запроваджено проект е-Малятко

Кабінет міністрів України 10 липня 2019 р. ухвалив постанову, яка дає старт реалізації проекту в сфері електронних послуг е-Малятко. Враховуючи щорічну народжуваність близько 400 000 дітей, реалізація проекту призведе у масштабі держави до вагомої економії коштів та часу для громадян, органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

June 7, 2019 Верховна Рада прийняла ЗУ «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України»

6 червня 2019 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» № 1098, який передбачає практичну реалізацію процедури імпічменту президента України.