Здійснено узагальнення рішень ЄСПЛ проти України в І кварталі 2017 року - Peregrin Capital Group
Your protection and comfort
during legal proceedings
April 24, 2017 Здійснено узагальнення рішень ЄСПЛ проти України в І кварталі 2017 року

Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини оприлюднено подання щодо вжиття заходів загального характеру, необхідних для виконання рішень Європейського суду з прав людини (далі – ЄСПЛ), що набули статусу остаточного у І кварталі 2017 р.

У І кварталі 2017 р. набули чинності 8 рішень ЄСПЛ у справах проти України щодо порушення статті 3 (заборона катування) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі – Конвенція).

Серед обставин, що призвели до порушення Конвенції було названо:

 1. Непроведення органами влади вчасного і ретельного розслідування скарг заявника на нелюдське та таке, що принижує гідність поводження членів добровільної народної дружини з охорони громадського порядку;
 2. непроведення ефективного розслідування скарг заявника на жорстоке поводження з ним представників міліції; непроведення ефективного розслідування у зв’язку з діями приватних осіб;
 3. неналежні умови тримання заявників під вартою;
 4. непроведення ефективного розслідування скарг заявниці на ненадання їй належного лікування;
 5. неналежні умови транспортування утриманого під вартою заявника до суду; утримання заявника в металевій клітці під час судових слухань;
 6. ненадання належної медичної допомоги заявнику під час ув’язнення.

У справах пов’язаних з порушенням ст. 5 Конвенції (право на свободу та особисту недоторканість) було виявлено такі ключові обставини, що призвели до порушення прав людини:

 1. Незаконне тримання під вартою заявника;
 2. непроведення органами влади з необхідною ретельністю екстрадиційноі перевірки;
 3. тривале та необгрунтоване тримання заявника під вартою;
 4. тривале та необгрунтоване тримання заявника під вартою;
 5. недослідження судами належним чином питання законності тримання заявника під вартою під час розгляду його клопотань про звільнення.

Щодо порушення статті 6 (право на справедливий суд) виявлено такі особливості:

 1. Надмірна тривалість судового розгляду справи заявника;
 2. обмеження права заявника на захист;
 3. залишення апеляційної скарги заявника без розгляду через несплату компанією-заявником судових зборів в повному обсязі;
 4. ненадання заявнику безоплатної правової допомоги під час апеляційного провадження для оскарження вироку щодо нього у Верховному Суді України;
 5. незабезпечення присутності заявника на судовому засіданні в апеляційному суді через невчасне повідомлення його про таке засідання.

Також були оприлюднені обставини, що є причинами для порушення ст. 12 Конвенції (право на шлюб), ст. 13 (право на ефективний засіб юридичного захисту).

Ознайомитися з поданням є можливість за посиланням.

Кирило Воронов

August 5, 2019 В Україні буде діяти спрощена процедура надання послуг в сфері пенсійного забезпечення

2 серпня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету міністрів України № 681 від 17.07.2019 «Про оптимізацію надання адміністративних послуг у сфері пенсійного забезпечення», якою передбачено запровадження онлайн послуг в сфері пенсійного забезпечення.

July 11, 2019 В Україні запроваджено проект е-Малятко

Кабінет міністрів України 10 липня 2019 р. ухвалив постанову, яка дає старт реалізації проекту в сфері електронних послуг е-Малятко. Враховуючи щорічну народжуваність близько 400 000 дітей, реалізація проекту призведе у масштабі держави до вагомої економії коштів та часу для громадян, органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

June 7, 2019 Верховна Рада прийняла ЗУ «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України»

6 червня 2019 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» № 1098, який передбачає практичну реалізацію процедури імпічменту президента України.