Президент України 1 червня підписав Закон України щодо можливості приватизації кімнат мешканцями гуртожитків. - Peregrin Capital Group
Your protection and comfort
during legal proceedings
June 7, 2017 Президент України 1 червня підписав Закон України щодо можливості приватизації кімнат мешканцями гуртожитків.

Відтак, громадяни, які тривалий час на правових підставах, визначених законодавством, проживають в гуртожитках, зможуть приватизувати житлові приміщення після передання гуртожитків у власність територіальних громад.

Право на приватизацію мають громадяни та члени їх сімей, самотні громадяни, які не мають власного житла, що не використали права на приватизацію, котрі на правових підставах вселилися до гуртожитку та фактично проживають там тривалий час.

Правовими підставами для проживання у гуртожитках є:

а) у відомчих гуртожитках державної та комунальної форми власності – винятково договір найму житла, укладений на підставі спеціального ордера;

б) у гуртожитках колишніх державних та комунальних підприємств і організацій, які було включено до статутних капіталів господарських товариств, створених у процесі масової приватизації та корпоратизації:

– до включення до статутних капіталів та після передання гуртожитків в комунальну власність – винятково договір найму житла;

– після включення до статутних капіталів і до передання в комунальну власність – або договір найму, укладений на підставі ордера або договір оренди житла на вимогу власника гуртожитку (його представників), за умови, що мешканець або його сім’я були вселені на підставі спеціального ордера та проживали в гуртожитку за договором найму.

Прийняття Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання реалізації житлових прав мешканців гуртожитків” усуває наявні у деяких законодавчих актах України суперечності і правові прогалини та запроваджує дієві механізми захисту прав мешканців гуртожитків.

Світлов Сергій

August 5, 2019 В Україні буде діяти спрощена процедура надання послуг в сфері пенсійного забезпечення

2 серпня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету міністрів України № 681 від 17.07.2019 «Про оптимізацію надання адміністративних послуг у сфері пенсійного забезпечення», якою передбачено запровадження онлайн послуг в сфері пенсійного забезпечення.

July 11, 2019 В Україні запроваджено проект е-Малятко

Кабінет міністрів України 10 липня 2019 р. ухвалив постанову, яка дає старт реалізації проекту в сфері електронних послуг е-Малятко. Враховуючи щорічну народжуваність близько 400 000 дітей, реалізація проекту призведе у масштабі держави до вагомої економії коштів та часу для громадян, органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

June 7, 2019 Верховна Рада прийняла ЗУ «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України»

6 червня 2019 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» № 1098, який передбачає практичну реалізацію процедури імпічменту президента України.