Президент України 1 червня підписав Закон України щодо можливості приватизації кімнат мешканцями гуртожитків. - Peregrin Capital Group
Your protection and comfort
during legal proceedings
June 7, 2017 Президент України 1 червня підписав Закон України щодо можливості приватизації кімнат мешканцями гуртожитків.

Відтак, громадяни, які тривалий час на правових підставах, визначених законодавством, проживають в гуртожитках, зможуть приватизувати житлові приміщення після передання гуртожитків у власність територіальних громад.

Право на приватизацію мають громадяни та члени їх сімей, самотні громадяни, які не мають власного житла, що не використали права на приватизацію, котрі на правових підставах вселилися до гуртожитку та фактично проживають там тривалий час.

Правовими підставами для проживання у гуртожитках є:

а) у відомчих гуртожитках державної та комунальної форми власності – винятково договір найму житла, укладений на підставі спеціального ордера;

б) у гуртожитках колишніх державних та комунальних підприємств і організацій, які було включено до статутних капіталів господарських товариств, створених у процесі масової приватизації та корпоратизації:

– до включення до статутних капіталів та після передання гуртожитків в комунальну власність – винятково договір найму житла;

– після включення до статутних капіталів і до передання в комунальну власність – або договір найму, укладений на підставі ордера або договір оренди житла на вимогу власника гуртожитку (його представників), за умови, що мешканець або його сім’я були вселені на підставі спеціального ордера та проживали в гуртожитку за договором найму.

Прийняття Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання реалізації житлових прав мешканців гуртожитків” усуває наявні у деяких законодавчих актах України суперечності і правові прогалини та запроваджує дієві механізми захисту прав мешканців гуртожитків.

Світлов Сергій

January 18, 2019 В Україні будуть введені нові засади соціальних послуг

17 січня 2019 р. Верховна Рада України прийняла Закон «Про соціальні послуги», який визначає основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику, подолання складних життєвих обставин та мінімізацію їх наслідків, особам, які перебувають у складних життєвих обставинах.

January 8, 2019 З 1 січня 2019 року починають діяти нові правила двосторонньої торгівлі з ЄС

З 1 січня 2019 року між Україною та Європейським Союзом у двосторонній торгівлі розпочато застосування положень Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.

December 17, 2018 Реформування державних і комунальних ЗМІ: стан та перспективи

Відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», 31 грудня 2018 року є останнім днем, коли засоби масової інформації можуть здійснити роздержавлення, в іншому випадку – їх свідоцтво буде анульовано Міністерством юстиції України і вони не матимуть права випускати газети або журнали.