Верховна Рада України 20 червня 2017 року прийняла в першому читанні законопроект № 6232 «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів». - Peregrin Capital Group
Your protection and comfort
during legal proceedings
June 21, 2017 Верховна Рада України 20 червня 2017 року прийняла в першому читанні законопроект № 6232 «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».

  Даний законопроект передбачає впровадження електронного суду, зміну правил осудності, нові форми доказів та інше, зокрема:

-можливість захисту прав через суд способом, не визначеним законом або договором;

-електронні докази в якості самостійного виду доказування. Свідки в господарському процесі як субсидіарне джерело доказів;

-розширення способів забезпечення позову. Відшкодування шкоди, завданої необґрунтованим забезпеченням позову або доказів;

-юрисдикція між загальними, господарськими й адміністративними судами ділиться за предметом позову, а не за сторонами;

-наказне провадження стає електронним – передбачено стягнення у такому порядку безспірної заборгованості;

-гармонізація правил цивільного та господарського судочинства тощо.

Слід зазначити, що положення законопроекту передбачають широкі можливості здійснення судочинства із застосуванням інформаційних технологій (“електронний суд”), зокрема, вчинення всіх процесуальних дій через засоби електронного зв’язку.

Учасники справи зможуть брати участь у судовому засіданні в режимі відео конференції, не залишаючи свого житлового або робочого приміщення.

Матеріали справ будуть зберігатися, як правило, в електронному вигляді, що спростить доступ до них учасників справи, усуне часові, фінансові та організаційні витрати, пов’язані із пересилкою матеріалів справи з одного суду до іншого, спростить аналіз та узагальнення судової практики тощо.

Право учасників справи звертатися до суду “в паперовій формі” залишиться у них і після впровадження “електронного суду”.

Законопроектом вносяться зміни до низки інших законів, які направлені на забезпечення ефективної дії нових процесуальних законів та уніфікацію відповідних норм права.

 

Світлов С.

August 5, 2019 В Україні буде діяти спрощена процедура надання послуг в сфері пенсійного забезпечення

2 серпня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету міністрів України № 681 від 17.07.2019 «Про оптимізацію надання адміністративних послуг у сфері пенсійного забезпечення», якою передбачено запровадження онлайн послуг в сфері пенсійного забезпечення.

July 11, 2019 В Україні запроваджено проект е-Малятко

Кабінет міністрів України 10 липня 2019 р. ухвалив постанову, яка дає старт реалізації проекту в сфері електронних послуг е-Малятко. Враховуючи щорічну народжуваність близько 400 000 дітей, реалізація проекту призведе у масштабі держави до вагомої економії коштів та часу для громадян, органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

June 7, 2019 Верховна Рада прийняла ЗУ «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України»

6 червня 2019 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» № 1098, який передбачає практичну реалізацію процедури імпічменту президента України.