Верховна Рада України 20 червня 2017 року прийняла в першому читанні законопроект № 6232 «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів». - Peregrin Capital Group
Your protection and comfort
during legal proceedings
June 21, 2017 Верховна Рада України 20 червня 2017 року прийняла в першому читанні законопроект № 6232 «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».

  Даний законопроект передбачає впровадження електронного суду, зміну правил осудності, нові форми доказів та інше, зокрема:

-можливість захисту прав через суд способом, не визначеним законом або договором;

-електронні докази в якості самостійного виду доказування. Свідки в господарському процесі як субсидіарне джерело доказів;

-розширення способів забезпечення позову. Відшкодування шкоди, завданої необґрунтованим забезпеченням позову або доказів;

-юрисдикція між загальними, господарськими й адміністративними судами ділиться за предметом позову, а не за сторонами;

-наказне провадження стає електронним – передбачено стягнення у такому порядку безспірної заборгованості;

-гармонізація правил цивільного та господарського судочинства тощо.

Слід зазначити, що положення законопроекту передбачають широкі можливості здійснення судочинства із застосуванням інформаційних технологій (“електронний суд”), зокрема, вчинення всіх процесуальних дій через засоби електронного зв’язку.

Учасники справи зможуть брати участь у судовому засіданні в режимі відео конференції, не залишаючи свого житлового або робочого приміщення.

Матеріали справ будуть зберігатися, як правило, в електронному вигляді, що спростить доступ до них учасників справи, усуне часові, фінансові та організаційні витрати, пов’язані із пересилкою матеріалів справи з одного суду до іншого, спростить аналіз та узагальнення судової практики тощо.

Право учасників справи звертатися до суду “в паперовій формі” залишиться у них і після впровадження “електронного суду”.

Законопроектом вносяться зміни до низки інших законів, які направлені на забезпечення ефективної дії нових процесуальних законів та уніфікацію відповідних норм права.

 

Світлов С.

January 18, 2019 В Україні будуть введені нові засади соціальних послуг

17 січня 2019 р. Верховна Рада України прийняла Закон «Про соціальні послуги», який визначає основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику, подолання складних життєвих обставин та мінімізацію їх наслідків, особам, які перебувають у складних життєвих обставинах.

January 8, 2019 З 1 січня 2019 року починають діяти нові правила двосторонньої торгівлі з ЄС

З 1 січня 2019 року між Україною та Європейським Союзом у двосторонній торгівлі розпочато застосування положень Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.

December 17, 2018 Реформування державних і комунальних ЗМІ: стан та перспективи

Відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», 31 грудня 2018 року є останнім днем, коли засоби масової інформації можуть здійснити роздержавлення, в іншому випадку – їх свідоцтво буде анульовано Міністерством юстиції України і вони не матимуть права випускати газети або журнали.