Українському бізнесу слід звернути увагу на роботу з іноземними партнерами: затверджено перелік організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток - Peregrin Capital Group
Your protection and comfort
during legal proceedings
July 21, 2017 Українському бізнесу слід звернути увагу на роботу з іноземними партнерами: затверджено перелік організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток

4 липня 2017 року Кабінет Міністрів України затвердив список організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок) в тому числі і податок з доходів, отриманих за межами країни реєстрації, або не є податковими резидентами країни , в якій вони зареєстровані як юридична особа. Тобто, мова йде про організаційно-правові форми, операції з якими будуть визнаватися контрольованими.

До цього списку включено переважно партнерства, зокрема, німецькі, швейцарські, нідерландські, сінгапурські, канадські, а також партнерства в США (штати Делавер, Каліфорнія, Невада, Нью-Джерсі, Нью-Йорк, Техас, Флорида) і Великобританії, в тому числі SLP (Scottish Limited Partnership).

Слід звернути увагу на  той факт, що окрім партнерств до списку включені канадські екстрапровінційні компанії EPC (Extra Provincial Corporation), юридичні особи, зареєстровані у Free Zone ОАЕ: FZCO (Free Zone Company), Free Zone Establishment (FZE), FZ LLC (Free Zone Limited Liability Company), а також IBC компанії в ОАЕ (International Business Company).

Дещо незвичною особливістю даного списку є той факт, що постанова Кабінету Міністрів України №480 від 04.07.2017 р., якою затверджено вказані організаційно-правові форми нерезидентів, вступає в дію «заднім числом» – з 1 січня 2017 року. Тобто, на сьогодні даний список вже працюючий, тому українському бізнесу слід бути готовим до таких швидких змін. 

Отже, якщо юридична особа здійснює певні операції або дії, та при цьому не є податковим резидентом конкретної країни, а її організаційно-правова форма передбачена вищевказаним списком, то угоду визнають такою, що відповідає правилам трансфертного ціноутворення.

Саме тому, рекомендуємо українському бізнесу, який співпрацює з іноземними контрагентами вказаних організаційно-правових форм звернути увагу на вищезазначені зміни та  порогові значення по трансфертному ціноутворенню, адже у випадку співпадіння організаційно-правової форми виникає необхідність у переоформленні документації та податкових звітів.

Коваленко О. 

January 18, 2019 В Україні будуть введені нові засади соціальних послуг

17 січня 2019 р. Верховна Рада України прийняла Закон «Про соціальні послуги», який визначає основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику, подолання складних життєвих обставин та мінімізацію їх наслідків, особам, які перебувають у складних життєвих обставинах.

January 8, 2019 З 1 січня 2019 року починають діяти нові правила двосторонньої торгівлі з ЄС

З 1 січня 2019 року між Україною та Європейським Союзом у двосторонній торгівлі розпочато застосування положень Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.

December 17, 2018 Реформування державних і комунальних ЗМІ: стан та перспективи

Відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», 31 грудня 2018 року є останнім днем, коли засоби масової інформації можуть здійснити роздержавлення, в іншому випадку – їх свідоцтво буде анульовано Міністерством юстиції України і вони не матимуть права випускати газети або журнали.