Українському бізнесу слід звернути увагу на роботу з іноземними партнерами: затверджено перелік організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток - Peregrin Capital Group
Your protection and comfort
during legal proceedings
July 21, 2017 Українському бізнесу слід звернути увагу на роботу з іноземними партнерами: затверджено перелік організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток

4 липня 2017 року Кабінет Міністрів України затвердив список організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок) в тому числі і податок з доходів, отриманих за межами країни реєстрації, або не є податковими резидентами країни , в якій вони зареєстровані як юридична особа. Тобто, мова йде про організаційно-правові форми, операції з якими будуть визнаватися контрольованими.

До цього списку включено переважно партнерства, зокрема, німецькі, швейцарські, нідерландські, сінгапурські, канадські, а також партнерства в США (штати Делавер, Каліфорнія, Невада, Нью-Джерсі, Нью-Йорк, Техас, Флорида) і Великобританії, в тому числі SLP (Scottish Limited Partnership).

Слід звернути увагу на  той факт, що окрім партнерств до списку включені канадські екстрапровінційні компанії EPC (Extra Provincial Corporation), юридичні особи, зареєстровані у Free Zone ОАЕ: FZCO (Free Zone Company), Free Zone Establishment (FZE), FZ LLC (Free Zone Limited Liability Company), а також IBC компанії в ОАЕ (International Business Company).

Дещо незвичною особливістю даного списку є той факт, що постанова Кабінету Міністрів України №480 від 04.07.2017 р., якою затверджено вказані організаційно-правові форми нерезидентів, вступає в дію «заднім числом» – з 1 січня 2017 року. Тобто, на сьогодні даний список вже працюючий, тому українському бізнесу слід бути готовим до таких швидких змін. 

Отже, якщо юридична особа здійснює певні операції або дії, та при цьому не є податковим резидентом конкретної країни, а її організаційно-правова форма передбачена вищевказаним списком, то угоду визнають такою, що відповідає правилам трансфертного ціноутворення.

Саме тому, рекомендуємо українському бізнесу, який співпрацює з іноземними контрагентами вказаних організаційно-правових форм звернути увагу на вищезазначені зміни та  порогові значення по трансфертному ціноутворенню, адже у випадку співпадіння організаційно-правової форми виникає необхідність у переоформленні документації та податкових звітів.

Коваленко О. 

August 5, 2019 В Україні буде діяти спрощена процедура надання послуг в сфері пенсійного забезпечення

2 серпня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету міністрів України № 681 від 17.07.2019 «Про оптимізацію надання адміністративних послуг у сфері пенсійного забезпечення», якою передбачено запровадження онлайн послуг в сфері пенсійного забезпечення.

July 11, 2019 В Україні запроваджено проект е-Малятко

Кабінет міністрів України 10 липня 2019 р. ухвалив постанову, яка дає старт реалізації проекту в сфері електронних послуг е-Малятко. Враховуючи щорічну народжуваність близько 400 000 дітей, реалізація проекту призведе у масштабі держави до вагомої економії коштів та часу для громадян, органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

June 7, 2019 Верховна Рада прийняла ЗУ «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України»

6 червня 2019 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» № 1098, який передбачає практичну реалізацію процедури імпічменту президента України.