Комітет з питань промислової політики та підприємництва рекомендує спростити порядок державної реєстрації громадських об’єднань в Україні. - Peregrin Capital Group
Your protection and comfort
during legal proceedings
September 11, 2017 Комітет з питань промислової політики та підприємництва рекомендує спростити порядок державної реєстрації громадських об’єднань в Україні.

Комітет рекомендує прийняти за основу вiдповідний законопроект № 5620 «Про внесення змін до Закону України “Про державну реєстрацiю юридичних осіб, фізичних осiб – підприємців та громадських формувань” (щодо вдосконалення порядку державної реєстрації громадських об’єднань та їх відокремлених підрозділів)».

Актуальними питаннями є визначення суб’єктів державної реєстрації громадських об’єднань, їх відокремлених підрозділів, громадських об’єднань, що не мають статусу юридичної особи та зміна строків проведення реєстраційних дій щодо даної категорії громадських формувань.

Згідно чинного законодавства суб’єктами державної реєстрації громадських об’єднань є територіальні органи Мінiстерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі. Це створює суттєві незручності для членів та керівників даних громадських об’єднань, оскільки зумовлює необхідність відвідування даними особами територіальних органів Міністерства юстиції України, якi розташовані у обласних центрах, а отже вимагає від таких осіб поїздки до обласних центрів областей, на території яких зареєстроване дане громадське об’єднання.

Так само, на сьогодні чинним законодавством визначено строк для проведення реєстраційних дій щодо громадських об’єднань, їх відокремлених підрозділів, громадських об’єднань, що не мають статусу юридичної особи 3 робочих дні з дати подання документів для державної реєстрації. Але при цьому, вищевказаний строк може бути продовжений суб’єктом державної реєстрації за необхідності, але не більше ніж на 15 робочих днів. Таким чином, строк проведення реєстраційних дій може становити більше трьох тижнів. Такий строк є жодним чином невиправданим та малообґрунтованим, оскільки, для прикладу, реєстраційні дії щодо державної реєстрації благодійної організації та господарського товариства проводяться протягом 24 годин після надходження документів.

Новий законопроект покликаний вдосконалити порядок державної реєстрації громадських об’єднань та їх відокремлених підрозділів шляхом внесення змін до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань у частині, що стосується суб’єктів державної реєстрації громадських об’єднань та їх відокремлених підрозділів та строків проведення державної реєстрації громадських об’єднань та їх відокремлених підрозділів.

Зокрема, у статті 1 даного Закону пропонується визначити, що суб’єктами державної реєстрації громадських об’єднань та їх відокремлених підрозділів є виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська та Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, нотаріуси, акредитовані суб’єкти.

Крім цього, у статті 26 даного Закону пропонується визначити, що розгляд документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій щодо громадських об’єднань та їх відокремлених підрозділів, здійснюється протягом 24 годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій, крім вихідних та святкових днів.

Прийняття цього законопроекту  спростить процедуру державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій щодо громадських об’єднань та їх відокремлених підрозділів, що в свою чергу призведе до розбудови інститутів громадянського суспільства та підвищить ефективність захисту прав та законних інтересів людини і громадянина в Україні.

Світлов Сергій

August 5, 2019 В Україні буде діяти спрощена процедура надання послуг в сфері пенсійного забезпечення

2 серпня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету міністрів України № 681 від 17.07.2019 «Про оптимізацію надання адміністративних послуг у сфері пенсійного забезпечення», якою передбачено запровадження онлайн послуг в сфері пенсійного забезпечення.

July 11, 2019 В Україні запроваджено проект е-Малятко

Кабінет міністрів України 10 липня 2019 р. ухвалив постанову, яка дає старт реалізації проекту в сфері електронних послуг е-Малятко. Враховуючи щорічну народжуваність близько 400 000 дітей, реалізація проекту призведе у масштабі держави до вагомої економії коштів та часу для громадян, органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

June 7, 2019 Верховна Рада прийняла ЗУ «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України»

6 червня 2019 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» № 1098, який передбачає практичну реалізацію процедури імпічменту президента України.