Комітет з питань промислової політики та підприємництва рекомендує спростити порядок державної реєстрації громадських об’єднань в Україні. - Peregrin Capital Group
Your protection and comfort
during legal proceedings
September 11, 2017 Комітет з питань промислової політики та підприємництва рекомендує спростити порядок державної реєстрації громадських об’єднань в Україні.

Комітет рекомендує прийняти за основу вiдповідний законопроект № 5620 «Про внесення змін до Закону України “Про державну реєстрацiю юридичних осіб, фізичних осiб – підприємців та громадських формувань” (щодо вдосконалення порядку державної реєстрації громадських об’єднань та їх відокремлених підрозділів)».

Актуальними питаннями є визначення суб’єктів державної реєстрації громадських об’єднань, їх відокремлених підрозділів, громадських об’єднань, що не мають статусу юридичної особи та зміна строків проведення реєстраційних дій щодо даної категорії громадських формувань.

Згідно чинного законодавства суб’єктами державної реєстрації громадських об’єднань є територіальні органи Мінiстерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі. Це створює суттєві незручності для членів та керівників даних громадських об’єднань, оскільки зумовлює необхідність відвідування даними особами територіальних органів Міністерства юстиції України, якi розташовані у обласних центрах, а отже вимагає від таких осіб поїздки до обласних центрів областей, на території яких зареєстроване дане громадське об’єднання.

Так само, на сьогодні чинним законодавством визначено строк для проведення реєстраційних дій щодо громадських об’єднань, їх відокремлених підрозділів, громадських об’єднань, що не мають статусу юридичної особи 3 робочих дні з дати подання документів для державної реєстрації. Але при цьому, вищевказаний строк може бути продовжений суб’єктом державної реєстрації за необхідності, але не більше ніж на 15 робочих днів. Таким чином, строк проведення реєстраційних дій може становити більше трьох тижнів. Такий строк є жодним чином невиправданим та малообґрунтованим, оскільки, для прикладу, реєстраційні дії щодо державної реєстрації благодійної організації та господарського товариства проводяться протягом 24 годин після надходження документів.

Новий законопроект покликаний вдосконалити порядок державної реєстрації громадських об’єднань та їх відокремлених підрозділів шляхом внесення змін до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань у частині, що стосується суб’єктів державної реєстрації громадських об’єднань та їх відокремлених підрозділів та строків проведення державної реєстрації громадських об’єднань та їх відокремлених підрозділів.

Зокрема, у статті 1 даного Закону пропонується визначити, що суб’єктами державної реєстрації громадських об’єднань та їх відокремлених підрозділів є виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська та Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, нотаріуси, акредитовані суб’єкти.

Крім цього, у статті 26 даного Закону пропонується визначити, що розгляд документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій щодо громадських об’єднань та їх відокремлених підрозділів, здійснюється протягом 24 годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій, крім вихідних та святкових днів.

Прийняття цього законопроекту  спростить процедуру державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій щодо громадських об’єднань та їх відокремлених підрозділів, що в свою чергу призведе до розбудови інститутів громадянського суспільства та підвищить ефективність захисту прав та законних інтересів людини і громадянина в Україні.

Світлов Сергій

January 18, 2019 В Україні будуть введені нові засади соціальних послуг

17 січня 2019 р. Верховна Рада України прийняла Закон «Про соціальні послуги», який визначає основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику, подолання складних життєвих обставин та мінімізацію їх наслідків, особам, які перебувають у складних життєвих обставинах.

January 8, 2019 З 1 січня 2019 року починають діяти нові правила двосторонньої торгівлі з ЄС

З 1 січня 2019 року між Україною та Європейським Союзом у двосторонній торгівлі розпочато застосування положень Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.

December 17, 2018 Реформування державних і комунальних ЗМІ: стан та перспективи

Відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», 31 грудня 2018 року є останнім днем, коли засоби масової інформації можуть здійснити роздержавлення, в іншому випадку – їх свідоцтво буде анульовано Міністерством юстиції України і вони не матимуть права випускати газети або журнали.