В Україні прийнято новий Закон «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» - Peregrin Capital Group
Your protection and comfort
during legal proceedings
October 23, 2017 В Україні прийнято новий Закон «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів»

Прийнятий Закон спрямований на значні зміни в системі вітчизняної медицини, а саме:

2) встановлено мінімальний обсяг коштів, які спрямовуються на державну програму медичних гарантій, – 5 % ВВП, що є окремою статтею Державного бюджету;

3) держава оплачує такі види медичних послуг для населення: первинну допомогу, екстрену, паліативну, допомогу другого рівня, спеціалізовану, допомогу дітям до 16 років, пологи;

4) збережено пільги у сфері охорони здоров’я (ветерани війни, чорнобильці, військовослужбовці та інші категорії, визначені на даний момент законодавчо);

6) плата за надані послуги йде безпосередньо медустановам.

Міжнародний досвід у сфері охорони здоров’я, рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я, а також дослідження специфіки використовуваної сьогодні моделі системи охорони здоров’я України свідчать, що єдиним способом забезпечити якісний медичний захист є перехід до фінансування медицини за принципом “гроші йдуть за пацієнтом”.

Прийнятий Верховною Радою закон створює новий механізм фінансування надання медичних послуг і лікарських засобів за рахунок бюджетних коштів для забезпечення збереження та відновлення здоров’я населення України.

В законі закріплено, що держава гарантуватиме повну оплату за рахунок коштів державного бюджету необхідних медичних послуг та лікарських засобів на екстреному, паліативному та первинному рівні, та частково на вторинному та третинному рівні, наданих постачальниками медичних послуг. При цьому компонент медичної допомоги на всіх рівнях завжди буде оплачуватись державою у повному обсязі. Для забезпечення можливості прогнозувати обсяг витрат на охорону здоров’я Кабінет міністрів України щорічно затверджує конкретний перелік послуг та лікарських засобів, які входять в гарантований пакет.

Право на медичні гарантії, незалежно від будь-яких додаткових критеріїв, мають: всі громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України (крім тих, що не є платниками податків в Україні), та особи, яких у встановленому порядку визнано біженцями чи такими, що потребують додаткового захисту.

Пацієнти можуть отримати медичні послуги та лікарські засоби повністю або частково за рахунок коштів державного бюджету в закладах охорони здоров’я будь-якої форми власності та у фізичних осіб – підприємців, що одержали ліцензію на здійснення господарської діяльності з медичної практики, та уклали договори про медичне обслуговування населення. При цьому компонент медичної допомоги у складі необхідного лікування завжди буде покриватись державою.

В результаті запровадження нової моделі фінансування бюджетні кошти на фінансування охорони здоров’я будуть спрямовуватись на оплату конкретних медичних послуг та лікарських засобів, наданих пацієнтам, а не на утримання інфраструктури закладів охорони здоров’я. Державні кошти будуть використовуватись ефективніше, а громадяни отримають більш якісний медичний захист. Реалізація положень нового закону про медичне реформування сприятиме:

  • забезпеченню доступності медичних послуг та лікарських засобів, незалежно від матеріального становища пацієнтів;
  • зміцненню здоров’я та подовженню тривалості життя населення України;
  • зростанню рівня задоволеності населення вітчизняною системою охорони здоров’я;
  • ефективності використання бюджетних коштів;
  • підвищенню ролі місцевого самоврядування, зокрема об’єднаних територіальних громад, в розвитку системи надання медичної допомоги;
  • створенню передумов для розвитку конкуренції в системі охорони здоров’я, збільшенню інвестиційної привабливості вітчизняної системи охорони здоров’я;
  • підвищенню якості медичного обслуговування, впровадженню науково обґрунтованих та економічно ефективних методів роботи, забезпеченню медичних стандартів.

 Світлов С.

 

August 5, 2019 В Україні буде діяти спрощена процедура надання послуг в сфері пенсійного забезпечення

2 серпня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету міністрів України № 681 від 17.07.2019 «Про оптимізацію надання адміністративних послуг у сфері пенсійного забезпечення», якою передбачено запровадження онлайн послуг в сфері пенсійного забезпечення.

July 11, 2019 В Україні запроваджено проект е-Малятко

Кабінет міністрів України 10 липня 2019 р. ухвалив постанову, яка дає старт реалізації проекту в сфері електронних послуг е-Малятко. Враховуючи щорічну народжуваність близько 400 000 дітей, реалізація проекту призведе у масштабі держави до вагомої економії коштів та часу для громадян, органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

June 7, 2019 Верховна Рада прийняла ЗУ «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України»

6 червня 2019 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» № 1098, який передбачає практичну реалізацію процедури імпічменту президента України.