Заборгованість боржника по аліментах дає змогу самовільно вивезти за кордон дитину без згоди другого із батьків - Peregrin Capital Group
Your protection and comfort
during legal proceedings
March 12, 2018 Заборгованість боржника по аліментах дає змогу самовільно вивезти за кордон дитину без згоди другого із батьків

Загальна норма про перетин кордону неповнолітніми особами міститься в ст. 2 ЗУ «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України». Згідно закону неповнолітні громадяни України виїжджають з України за наявності паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного паспорта, службового паспорта, проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків, та у його супроводі.

Дитина, якій не виповнилось 16 років має змогу виїхати з України у супроводі одного з батьків без нотаріально завіреної згоди другого з батьків у передбачених законодавством випадках.

У лютому 2018 року в Україні були внесені зміни до чинного законодавства. Зокрема, постановою Кабміну від 14 лютого 2018 року № 76 було доповнено Правила перетину державного кордону громадянами України.

Відтепер оновлене законодавство містить положення про те, що виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків можливий без нотаріально посвідченою згоди другого з батьків, у разі пред’явлення довідки про наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.

Тобто,  при перетині кордону особа може пред’явити видану органом державної виконавчої служби довідку про наявність заборгованості зі сплати аліментів. Важливо відмітити, що сукупний розмір заборгованості повинен перевищувати суму платежів по аліментам за шість місяців. Також нові зміни передбачають можливість пред’явлення нотаріально завіреної копії такої довідки.

Важливо наголосити, що дана довідка видається, якщо борг не погашено за 6 місяців з дня пред’явлення виконавчого документу до примусового виконання. Довідка видається впродовж 10 днів на вимогу стягувача і дійсна впродовж одного місяця з дня видачі.

Cвітлов Сергій Ігорович

 

January 18, 2019 В Україні будуть введені нові засади соціальних послуг

17 січня 2019 р. Верховна Рада України прийняла Закон «Про соціальні послуги», який визначає основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику, подолання складних життєвих обставин та мінімізацію їх наслідків, особам, які перебувають у складних життєвих обставинах.

January 8, 2019 З 1 січня 2019 року починають діяти нові правила двосторонньої торгівлі з ЄС

З 1 січня 2019 року між Україною та Європейським Союзом у двосторонній торгівлі розпочато застосування положень Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.

December 17, 2018 Реформування державних і комунальних ЗМІ: стан та перспективи

Відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», 31 грудня 2018 року є останнім днем, коли засоби масової інформації можуть здійснити роздержавлення, в іншому випадку – їх свідоцтво буде анульовано Міністерством юстиції України і вони не матимуть права випускати газети або журнали.