Національний банк України затвердив положення про Кредитний реєстр - Peregrin Capital Group
Your protection and comfort
during legal proceedings
May 8, 2018 Національний банк України затвердив положення про Кредитний реєстр

Постановою Правління Національного банку України від 4 травня 2018 р. № 50 було затверджено Положення про Кредитний реєстр Національного банку України.

Згідно з цим положенням, Кредитний реєстр – інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, зберігання, зміну, використання та поширення (надання) інформації про кредитні операції банків та про стан виконання зобов’язань за такими операціями, аналіз і класифікацію кредитів.

Банк/Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) надає до Кредитного реєстру інформацію про кредитні операції боржника, якщо сума заборгованості (за основною сумою та відсотками) за такими кредитними операціями дорівнює або перевищує 100 розмірів мінімальних заробітних плат (або еквівалент цієї суми в іноземній валюті за офіційним курсом Національного банку, установленим на перший робочий день місяця, наступного за звітним).

До реєстру надається наступна інформація:

 • Для фізичних осіб: 1) прізвище, ім’я та по батькові; 2) дата народження; 3) реєстраційний номер облікової картки платника податків.
 • Для юридичних осіб: 1) повне найменування; 2) код за ЄДРПОУ.
 • Вид кредиту / наданого фінансового зобов’язання.
 • Номер кредитного договору.
 • Дата укладення кредитного договору.
 • Загальна сума кредиту / сума наданого фінансового зобов’язання, що зазначена в договорі.
 • Заборгованість за кредитною операцією.
 • Вид валюти кредиту / фінансового зобов’язання.
 • Кінцева дата погашення кредиту / дії наданого фінансового зобов’язання відповідно до договору.
 • Розмір простроченої заборгованості за кредитною операцією.
 • Кількість днів прострочення.
 • Клас боржника, який визначається відповідно до Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 30 червня 2016 року N 351.

Положенням передбачено можливість для фізичних і юридичних осіб звернутися з заявою на отримання інформації з Кредитного реєстру.

 Національний банк протягом п’яти робочих днів із дня отримання заяви надає заявнику інформацію з Кредитного реєстру або повідомляє про те, що у ньому немає інформації стосовно заявника.

Заявник у разі незгоди з інформацією, яка міститься стосовно нього в Кредитному реєстрі, має право звернутися до Національного банку із заявою про виправлення чи видалення такої інформації з Кредитного реєстру.

Національний банк вилучає з Кредитного реєстру інформацію про кредитні операції, зобов’язання за якими виконані боржниками в повному обсязі або припинені, протягом 30 календарних днів після отримання інформації від банку/Фонду про погашення кредитної заборгованості або припинення зобов’язання.

Є всі підстави вважати, що існування подібного реєстру зможе підвищити ефективність систематизації інформації в секторі кредитування.

Кирило Воронов 

August 5, 2019 В Україні буде діяти спрощена процедура надання послуг в сфері пенсійного забезпечення

2 серпня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету міністрів України № 681 від 17.07.2019 «Про оптимізацію надання адміністративних послуг у сфері пенсійного забезпечення», якою передбачено запровадження онлайн послуг в сфері пенсійного забезпечення.

July 11, 2019 В Україні запроваджено проект е-Малятко

Кабінет міністрів України 10 липня 2019 р. ухвалив постанову, яка дає старт реалізації проекту в сфері електронних послуг е-Малятко. Враховуючи щорічну народжуваність близько 400 000 дітей, реалізація проекту призведе у масштабі держави до вагомої економії коштів та часу для громадян, органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

June 7, 2019 Верховна Рада прийняла ЗУ «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України»

6 червня 2019 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» № 1098, який передбачає практичну реалізацію процедури імпічменту президента України.