Верховний Суд України висловив правову позицію щодо можливості оскарження протоколів про вчинення адміністративних правопорушень в адміністративному судочинстві. - Peregrin Capital Group
Your protection and comfort
during legal proceedings
June 18, 2018 Верховний Суд України висловив правову позицію щодо можливості оскарження протоколів про вчинення адміністративних правопорушень в адміністративному судочинстві.

Верховний Суд України у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув справу №760/9462/16-а про визнання неправомірними дії поліції щодо складання протоколу про адміністративне правопорушення.

Згідно позовних вимог складання протоколу є протиправним з огляду на наступні порушення інспектора патрульної поліції, що зупинив автомобіль позивача: інспектор не роз’яснив права позивача передбачені статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не повідомив про процедуру проведення тесту на алкоголь, не наполіг на огляді в закладі охорони здоров’я, не проінформував про порядок застосування спеціального технічного засобу, що перевіряє наявність алкоголю в організмі, не надав йому свідоцтво про державну реєстрацію спеціального технічного засобу та свідоцтво про його повірку, не склав акт огляду на стан сп’яніння та акт перевірки технічного стану транспортного засобу.

Переглядаючи рішення судів попередніх інстанцій суд касаційної інстанції дійшов наступних висновків:

  • адміністративне судочинство спрямоване на захист саме порушених прав осіб у сфері публічно-правових відносин;
  • підставами для визнання протиправним дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень є невідповідність їх вимогам чинного законодавства. При цьому, обов’язковою умовою для визнання таких дій/бездіяльності протиправними є також наявність факту порушення прав чи охоронюваних законом інтересів позивача у справі;
  • складання протоколу – це процесуальні дії суб’єкта владних повноважень, які спрямовані на фіксацію адміністративного правопорушення та, в силу положень статті 251 КУпАП, є предметом оцінки суду в якості доказу вчинення такого правопорушення при розгляді справи про притягнення особи до адміністративної відповідальності;
  • сам по собі протокол про адміністративне правопорушення не є рішенням суб’єкта владних повноважень, а тому позовні вимоги, спрямовані на фактичне визнання його незаконним, не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Верховний Суд звернув увагу, що розгляд питання правомірності складання протоколів про адміністративні правопорушення може мати місце лише разом з аналізом матеріалів про притягнення позивача до адміністративної відповідальності та рішення суб’єкта владних повноважень, винесеного за результатами їх розгляду, у сукупності з іншими доказами.

January 18, 2019 В Україні будуть введені нові засади соціальних послуг

17 січня 2019 р. Верховна Рада України прийняла Закон «Про соціальні послуги», який визначає основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику, подолання складних життєвих обставин та мінімізацію їх наслідків, особам, які перебувають у складних життєвих обставинах.

January 8, 2019 З 1 січня 2019 року починають діяти нові правила двосторонньої торгівлі з ЄС

З 1 січня 2019 року між Україною та Європейським Союзом у двосторонній торгівлі розпочато застосування положень Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.

December 17, 2018 Реформування державних і комунальних ЗМІ: стан та перспективи

Відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», 31 грудня 2018 року є останнім днем, коли засоби масової інформації можуть здійснити роздержавлення, в іншому випадку – їх свідоцтво буде анульовано Міністерством юстиції України і вони не матимуть права випускати газети або журнали.