Набрав чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги» - Peregrin Capital Group
Your protection and comfort
during legal proceedings
November 12, 2018 Набрав чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги»

7 листопада 2018 року набрав чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 р. Метою прийняття закону є врегулювання відносин у сферах надання електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації.

Законом до складу електронних довірчих послуг відноситься:

 • створення, перевірка та підтвердження удосконаленого електронного підпису чи печатки;
 • формування, перевірка та підтвердження чинності сертифіката електронного підпису чи печатки;
 • формування, перевірка та підтвердження чинності сертифіката автентифікації веб-сайту;
 • формування, перевірка та підтвердження електронної позначки часу;
 • реєстрована електронна доставка;
 • зберігання удосконалених електронних підписів, печаток, електронних позначок часу та сертифікатів, пов’язаних з цими послугами.

Законом передбачено можливість використання електронних довірчих послуг у сфері нотаріату. Нотаріальні дії з використанням кваліфікованого електронного підпису чи печатки або інших засобів електронної ідентифікації вчиняються в порядку, визначеному головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері нотаріату.

Правочини, що підлягають нотаріальному посвідченню та/або державній реєстрації у випадках, встановлених законом, вчиняються в електронній формі виключно із застосуванням кваліфікованих електронних довірчих послуг та у встановленому порядку.

Електронний підпис чи печатка не можуть бути визнані недійсними та позбавлені можливості розглядатися як доказ у судових справах виключно на тій підставі, що вони мають електронний вигляд або не відповідають вимогам до кваліфікованого електронного підпису чи печатки.  Кваліфікований електронний підпис має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис, та має презумпцію його відповідності власноручному підпису.

Серед перспективних напрямків впровадження електронних довірчих послуг можна відзначити наступні сфери:

 • послуги банківських та фінансових установ – відкриття рахунку, транзакції, страхування, кредитування, оплата рахунків;
 • електронні державні послуги – реєстрація транспортних засобів, посвідчення водія, декларація про доходи, голосування та петиції;
 • медицина – історія хвороби, E-Health;
 • освіта – доступ до порталів шкіл та університетів, дистанційна освіта;
 • онлайн-послуги – купівля-продаж товарів онлайн, проведення тендерних закупівель, онлайн аукціони;
 • корпоративний ринок – документообіг, захищений вхід в системи.

Кирило Воронов

August 5, 2019 В Україні буде діяти спрощена процедура надання послуг в сфері пенсійного забезпечення

2 серпня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету міністрів України № 681 від 17.07.2019 «Про оптимізацію надання адміністративних послуг у сфері пенсійного забезпечення», якою передбачено запровадження онлайн послуг в сфері пенсійного забезпечення.

July 11, 2019 В Україні запроваджено проект е-Малятко

Кабінет міністрів України 10 липня 2019 р. ухвалив постанову, яка дає старт реалізації проекту в сфері електронних послуг е-Малятко. Враховуючи щорічну народжуваність близько 400 000 дітей, реалізація проекту призведе у масштабі держави до вагомої економії коштів та часу для громадян, органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

June 7, 2019 Верховна Рада прийняла ЗУ «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України»

6 червня 2019 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» № 1098, який передбачає практичну реалізацію процедури імпічменту президента України.