Набрав чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги» - Peregrin Capital Group
Your protection and comfort
during legal proceedings
November 12, 2018 Набрав чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги»

7 листопада 2018 року набрав чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 р. Метою прийняття закону є врегулювання відносин у сферах надання електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації.

Законом до складу електронних довірчих послуг відноситься:

 • створення, перевірка та підтвердження удосконаленого електронного підпису чи печатки;
 • формування, перевірка та підтвердження чинності сертифіката електронного підпису чи печатки;
 • формування, перевірка та підтвердження чинності сертифіката автентифікації веб-сайту;
 • формування, перевірка та підтвердження електронної позначки часу;
 • реєстрована електронна доставка;
 • зберігання удосконалених електронних підписів, печаток, електронних позначок часу та сертифікатів, пов’язаних з цими послугами.

Законом передбачено можливість використання електронних довірчих послуг у сфері нотаріату. Нотаріальні дії з використанням кваліфікованого електронного підпису чи печатки або інших засобів електронної ідентифікації вчиняються в порядку, визначеному головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері нотаріату.

Правочини, що підлягають нотаріальному посвідченню та/або державній реєстрації у випадках, встановлених законом, вчиняються в електронній формі виключно із застосуванням кваліфікованих електронних довірчих послуг та у встановленому порядку.

Електронний підпис чи печатка не можуть бути визнані недійсними та позбавлені можливості розглядатися як доказ у судових справах виключно на тій підставі, що вони мають електронний вигляд або не відповідають вимогам до кваліфікованого електронного підпису чи печатки.  Кваліфікований електронний підпис має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис, та має презумпцію його відповідності власноручному підпису.

Серед перспективних напрямків впровадження електронних довірчих послуг можна відзначити наступні сфери:

 • послуги банківських та фінансових установ – відкриття рахунку, транзакції, страхування, кредитування, оплата рахунків;
 • електронні державні послуги – реєстрація транспортних засобів, посвідчення водія, декларація про доходи, голосування та петиції;
 • медицина – історія хвороби, E-Health;
 • освіта – доступ до порталів шкіл та університетів, дистанційна освіта;
 • онлайн-послуги – купівля-продаж товарів онлайн, проведення тендерних закупівель, онлайн аукціони;
 • корпоративний ринок – документообіг, захищений вхід в системи.

Кирило Воронов

January 18, 2019 В Україні будуть введені нові засади соціальних послуг

17 січня 2019 р. Верховна Рада України прийняла Закон «Про соціальні послуги», який визначає основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику, подолання складних життєвих обставин та мінімізацію їх наслідків, особам, які перебувають у складних життєвих обставинах.

January 8, 2019 З 1 січня 2019 року починають діяти нові правила двосторонньої торгівлі з ЄС

З 1 січня 2019 року між Україною та Європейським Союзом у двосторонній торгівлі розпочато застосування положень Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.

December 17, 2018 Реформування державних і комунальних ЗМІ: стан та перспективи

Відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», 31 грудня 2018 року є останнім днем, коли засоби масової інформації можуть здійснити роздержавлення, в іншому випадку – їх свідоцтво буде анульовано Міністерством юстиції України і вони не матимуть права випускати газети або журнали.