Вивезення та ввіз творів мистецтва через кордон України - Peregrin Capital Group
Ваша защита и комфорт
при ведении дел
28 апреля 2016 года Вивезення та ввіз творів мистецтва через кордон України

Для продажу творів мистецтва іноземцям, або особам, що постійно проживають на території іншої держави, потрібен першочергово, правильно оформлений договір купівлі-продажу, який би дозволив продати твір мистецтва, але не порушити авторських прав. До того ж, для вивезення картин за кордон, необхідне оформлення ряду дозволів, незалежно від того, чи сам автор буде їхати з картиною, чи іноземець, який придбав твір мистецтва.

Відповідно до ст.3 Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей», культурними цінностями визнаються всі культурні цінності створені на території України громадянами України. Тобто, для вивезення будь-якого твору мистецтва потрібен дозвіл.

Вивезення культурних цінностей за кордон може бути двох типів: тимчасове вивезення і вивезення з метою продажу за кордон.

Для отримання дозволу необхідно провести обов’язкову експертизу творів мистецтва. Експертизи проводяться за загальним порядком Відділом з питань переміщення культурних цінностей Управління музейної справи та культурних цінностей при Міністерстві культури України.

Клопотання про право на вивезення культурних цінностей подається не пізніше ніж за місяць до дати їх вивезення власником чи уповноваженою ним особою до Міністерства культури України. До клопотання додаються: документ, що підтверджує право власності на культурні цінності; висновок державної експертизи. Тобто, для вивезення твору мистецтва за кордон, необхідно зареєструвати авторське право на такий твір.

До того ж, потрібні такі документи:

1. Власне культурні цінності в упаковці, яка буде зручною для розпакування на кордоні та перевірки факту перевезення саме вказаного твору мистецтва.

2. Результат експертизи, що культурні цінності, які особа бажає вивезти за кордон, не є державними, музейними цінностями, які не підлягають вивезенню.

3. Документ, що підтверджує авторське право чи право власності на твір мистецтва.

4. Дозвіл Міністерства культури України на вивезення творів мистецтва.

5. Фотокопію першої сторінки закордонного паспорта особи, що вивозить культурні цінності . Для організації — фотокопію свідоцтва про реєстрацію. Для авторського вивезення — фотокопію членського квитка творчої спілки або диплома про мистецьку освіту.

6. Список культурних цінностей, що підлягають вивезенню, з обов’язковим зазначенням, прізвища ім’я по-батькові автора твору, назви твору, року створення, техніки, в якій виконано твір, розміри твору (в сантиметрах).

7. Фотографії культурних цінностей, що підлягають вивезенню в 3-х примірниках, розміром не менше 8Х13см.

8. При необхідності довіреність на оформлення документів.

У випадку, якщо особа бажає здійснити пересилку творів мистецтва засобами поштового зв’язку, порядок отримання дозволу не змінюється.

Тимчасове вивезення культурних цінностей може здійснюватися фізичними та юридичними особами: для організації виставок; для проведення реставраційних робіт і наукових досліджень; у зв’язку з театральною, концертною та іншою артистичною діяльністю; в інших випадках, передбачених законодавством України.

Культурні цінності, тимчасово вивезені з України і не повернуті в обумовлений угодою термін, вважаються незаконно вивезеними.

Клопотання про дозвіл на тимчасове вивезення культурних цінностей подається власником чи уповноваженою ним особою до Міністерства культури України. До клопотання додаються:

1. Копія угоди з приймаючою стороною про мету, гарантії надійного зберігання та повернення культурних цінностей в обумовлений угодою строк, засвідчена посадовою особою Міністерства культури України або нотаріально;

2. Документ про страхування культурних цінностей, що тимчасово вивозяться, із забезпеченням усіх випадків страхового ризику;

3. Документ, що підтверджує право власності на культурні цінності;

4. Висновок державної експертизи.

Під час ввезення культурних цінностей на територію України митному органу подається свідоцтво на право їх вивезення. Оподаткування здійснюється залежно від того, яку цінність має твір мистецтва (скільки йому років, хто автор – залежно від цього існують різні коди творів мистецтва та різні рівні мита та податку). Загалом твори мистецтва в Україні мають високу митну ставку, приблизно 30% від задекларованої вартості. Після ввезення твору мистецтва, його необхідно зареєструвати в Міністерстві культури України, попередньо пройшовши експертизу.

Термін оформлення документів для вивезення з України: близько 1,5 місяця. Вартість залежить від кількості, розміру, зображення. Експертиза однієї картини становить близько 300 грн.

Термін оформлення документів для ввезення творів мистецтва в Україну: близько 2-х днів, вартість залежить від задекларованої вартості твору мистецтва.

Олена Коваленко

15 февраля 2019 года В Україні ухвалено перше рішення стосовно булінгу

11 лютого 2019 р. Бориспільським міськрайонним судом Київської області було оприлюднено перше в історії України рішення у справі № 359/933/19 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 173-4 КУпАП (Булінг (цькування) учасника освітнього процесу).

18 января 2019 года В Україні будуть введені нові засади соціальних послуг

17 січня 2019 р. Верховна Рада України прийняла Закон «Про соціальні послуги», який визначає основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику, подолання складних життєвих обставин та мінімізацію їх наслідків, особам, які перебувають у складних життєвих обставинах.

8 января 2019 года З 1 січня 2019 року починають діяти нові правила двосторонньої торгівлі з ЄС

З 1 січня 2019 року між Україною та Європейським Союзом у двосторонній торгівлі розпочато застосування положень Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.