Верховною Радою прийнято законопроект щодо заборони вилучення серверів та іншого технічного обладнання - Peregrin Capital Group
Ваша защита и комфорт
при ведении дел
19 сентября 2016 года Верховною Радою прийнято законопроект щодо заборони вилучення серверів та іншого технічного обладнання

8 вересня 2016 року Верховна Рада України в першому читанні підтримала законопроект № 3719 від 24.12.2015 року «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань слідчих дій з метою забезпечення додаткових гарантій законності при їх проведенні».

Даний законопроект забороняє тимчасове вилучення серверів та інших електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв’язку.

У разі необхідності слідчий чи прокурор зобов’язаний здійснити копіювання інформації, що міститься в електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв’язку.

Клопотання слідчого про надання дозволу на проведення обшуку для відшукання та вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв’язку, також повинно містити:

1) обґрунтування того, що лише копіювання інформації без вилучення таких електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв’язку, призведе до неможливості досягнення мети обшуку;

2) обґрунтування необхідності, якщо така є, залучення до слідчої дії спеціальних підрозділів правоохоронних органів і, за необхідності, використання ними визначених спеціальних засобів.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

При обшуку слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення обшуканого житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

Забороняється вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв’язку.

Поряд з позитивними змінами від даного законопроекту, в першу чергу для IT-середовища, виникає обґрунтоване питання щодо шляхів копіювання інформації представниками правоохоронних органів. Сервери та інше обладнання можуть містити терабайти інформації, у той час коли представники СБУ, МВС та прокуратури можуть бути не забезпечені зовнішніми носіями такого об’єму.

Кирило Воронов

 

 

 

 

15 апреля 2019 года Президент підписав Кодекс з процедур банкрутства

15 квітня 2019 р. Президент України підписав Кодекс з процедур банкрутства.

5 апреля 2019 года В Україні набули чинності нові правила трансплантації органів

31 березня набув чинності Закон № 2694-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині".

15 марта 2019 года Чоловіки зможуть брати відпустку у зв’язку з пологами

У Верховній Раді зареєстровано Проект Закону про внесення змін до статті 17 Закону України "Про відпустки", яким запропоновано надавати чоловікам оплачувану відпустку у зв’язку з народженням дитини.