Радник юридичної компанії Peregrin Capital Group дала інтерв’ю газеті «Голос України» і журналу «Право України» - Peregrin Capital Group
Ваша защита и комфорт
при ведении дел
26 декабря 2016 года Радник юридичної компанії Peregrin Capital Group дала інтерв’ю газеті «Голос України» і журналу «Право України»

Радник юридичної компанії Peregrin Capital Group Ірина Венедіктова дала інтерв’ю газеті «Голос України» і журналу «Право України» стосовно реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні.

— Оскільки українські ІТ-фахівці вже давно інтегрувалися у світовий ринок програмного забезпечення та інтернет-послуг, то для успішного та кваліфікованого юридичного обслуговування цього сегменту ринку юрист вимушений надавати не класичні юридичні послуги, а вже мати спеціалізацію. Саме до таких вузькоспеціалізованих юристів в останній час звертаються ІТ-компанії та незалежні фахівці. Які основні проблеми можуть стати на шляху діяльності юристів у сфері ІТ?

Ірина Венедіктова — доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, радник юридичної компанії Peregrіn Capіtal Group:

1482326269_venediktovai-v

— Тривалий час спілкування і взаємодії з представниками української ІТ-індустрії дозволяє виокремити основні проблеми, що стають на шляху юриста. 

Першою проблемою є недовіра і помилкове ставлення ІТ-компанії до юриста як до зайвого фахівця, без якого можна обійтися. Дуже часто до юристів звертаються, коли проблема виникла, а не для планування своєї діяльності під час start up. На початковому етапі спілкування клієнти не завжди розповідають про всі проблеми, або видають вхідні дані поступово, що ускладнює, а іноді, зовсім протилежно змінює стратегію юридичного захисту або консультування. Лише поступово в ІТ-спеціалістів виникає довіра до юриста як до лікаря.

Іншою проблемою, а точніше, викликом для юридичної професії, є необхідність юриста орієнтуватися у специфічній діяльності клієнта: зовсім різні підходи застосовуються до створення веб-проектів, відеоігор, кінцевого програмного продукту тощо. ІТ-юрист має чітко розбиратися у специфічних правовідносинах, що виникають при створенні складних об’єктів, розмежовувати відносини, що виникають між програмістами, між програмістами та роботодавцями та замовниками. Поза увагою правника не повинні опинитися розуміння і тонкощі розробки програмного забезпечення або кінцевого продукту.

Серед проблем, які виникають в останній час у діяльності ІТ-юриста, варто виокремити динамічність законодавчих змін та їх «неякісність». Необхідно звести до єдиного знаменника авторське право, антимонопольне законодавство, норми законодавства про захист прав споживачів, зовнішньоекономічне законодавство, податкове законодавство тощо. При плануванні довготривалих проектів учасники розраховують на стабільність законодавчого регулювання їх діяльності. Спостерігається суперечливість і динамічність податкового законодавства. Непрозорою є практика застосування і привілейованого застосування і привілейованого застосування листів і роз’яснень податкових органів і повне ігнорування законодавчих правил. ІТ-юрист має володіти механізмами законної і структурної оптимізації оподаткування діяльності учасників проектів.

У випадку зовнішньоекономічної спрямованості діяльності ІТ-компанії юристу необхідно досконало володіти особливостями валютного контролю, валютних розрахунків та банківського супроводу таких операцій, розбиратися у функціонуванні платіжних систем, у тому числі електронних грошей. 

Дуже часто юристу необхідно бути захисником клієнта від недобросовісних контрагентів, здійснювати медіацію між замовником, виконавцем, робітником, обстоювати права на об’єкти права інтелектуальної власності, що створюються у клієнта. 

Спеціалізація юристів в ІТ-праві й праві інтелектуальної власності є однією з вимог до сучасного юриста, який планує свою професійну кар’єру в майбутньому.

 Посилання на оригінал статті: http://www.golos.com.ua/article/281415

 

 

5 августа 2019 года В Україні буде діяти спрощена процедура надання послуг в сфері пенсійного забезпечення

2 серпня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету міністрів України № 681 від 17.07.2019 «Про оптимізацію надання адміністративних послуг у сфері пенсійного забезпечення», якою передбачено запровадження онлайн послуг в сфері пенсійного забезпечення.

11 июля 2019 года В Україні запроваджено проект е-Малятко

Кабінет міністрів України 10 липня 2019 р. ухвалив постанову, яка дає старт реалізації проекту в сфері електронних послуг е-Малятко. Враховуючи щорічну народжуваність близько 400 000 дітей, реалізація проекту призведе у масштабі держави до вагомої економії коштів та часу для громадян, органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

7 июня 2019 года Верховна Рада прийняла ЗУ «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України»

6 червня 2019 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» № 1098, який передбачає практичну реалізацію процедури імпічменту президента України.