В Податковому Кодексі України передбачено функціонування електронного кабінету - Peregrin Capital Group
Ваша защита и комфорт
при ведении дел
11 января 2017 года В Податковому Кодексі України передбачено функціонування електронного кабінету

Верховна Рада України 21.12.2016 прийняла законопроект № 5368 «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні).

Змінами до Податкового Кодексу України передбачено функціонування електронного кабінету для платників податків. Електронний кабінет — це електронна система взаємовідносин між платниками податків та державними, в тому числі контролюючими, органами з питань реалізації їх прав та обов’язків, передбачених цим Кодексом.

Порядок функціонування електронного кабінету визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Платник податків зобов’язаний використовувати електронний кабінет для листування з контролюючими органами в електронній формі у разі подання звітності в електронній формі, а також після проходження електронної ідентифікації он-лайн в електронному кабінеті, крім платників податку, які відмовились від використання електронного кабінету в порядку, встановленому цим Кодексом, та платників податків, які не визначили спосіб взаємодії із контролюючим органом.

Зміни до Податкового Кодексу України передбачають право платника податків:

  • оскаржувати в порядку, встановленому Податковим Кодексом України, рішення, дії (бездіяльність) контролюючих органів (посадових осіб), в тому числі індивідуальну податкову консультацію, яка йому надана, а також узагальнюючу податкову консультацію;
  • самостійно обрати спосіб взаємодії з контролюючим органом в електронній формі через електронний кабінет, якщо інше не встановлено цим Кодексом;
  • реалізовувати через електронний кабінет права та обов’язки, які передбачені цим Кодексом та які можуть бути реалізовані в електронній формі засобами електронного зв’язку;
  • подати декларацію та інші документи в паперовій формі у разі виникнення технічних проблем у роботі електронного кабінету (наявність помилки повинна бути підтверджена у порядку, встановленому методологом електронного кабінету або судом).

Посадові особи контролюючих органів зобов’язані використовувати дані та інформацію, що отримані через електронний кабінет, необхідні для виконання покладених на них функцій із адміністрування податків, зборів, митних платежів та реалізацією податкової і митної політики в межах наданих їм повноважень.

Електронний кабінет працює постійно (24 години кожного календарного дня), за винятком часу, необхідного для його технічного обслуговування. Проведення технічного обслуговування електронного кабінету у день, на який припадає граничний строк подання податкових декларацій, та з 8 до 20 години будь-якого іншого календарного дня забороняється. Технічне обслуговування електронного кабінету проводиться у порядку, що визначається методологом електронного кабінету.

Є всі підстави вважати, що запровадження електронного кабінету полегшить взаємодію між платниками податків і контролюючими органами та зробить її більш ефективною.

Кирило Воронов

 

5 августа 2019 года В Україні буде діяти спрощена процедура надання послуг в сфері пенсійного забезпечення

2 серпня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету міністрів України № 681 від 17.07.2019 «Про оптимізацію надання адміністративних послуг у сфері пенсійного забезпечення», якою передбачено запровадження онлайн послуг в сфері пенсійного забезпечення.

11 июля 2019 года В Україні запроваджено проект е-Малятко

Кабінет міністрів України 10 липня 2019 р. ухвалив постанову, яка дає старт реалізації проекту в сфері електронних послуг е-Малятко. Враховуючи щорічну народжуваність близько 400 000 дітей, реалізація проекту призведе у масштабі держави до вагомої економії коштів та часу для громадян, органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

7 июня 2019 года Верховна Рада прийняла ЗУ «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України»

6 червня 2019 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» № 1098, який передбачає практичну реалізацію процедури імпічменту президента України.