Заборгованість боржника по аліментах дає змогу самовільно вивезти за кордон дитину без згоди другого із батьків - Peregrin Capital Group
Ваша защита и комфорт
при ведении дел
12 марта 2018 года Заборгованість боржника по аліментах дає змогу самовільно вивезти за кордон дитину без згоди другого із батьків

Загальна норма про перетин кордону неповнолітніми особами міститься в ст. 2 ЗУ «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України». Згідно закону неповнолітні громадяни України виїжджають з України за наявності паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного паспорта, службового паспорта, проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків, та у його супроводі.

Дитина, якій не виповнилось 16 років має змогу виїхати з України у супроводі одного з батьків без нотаріально завіреної згоди другого з батьків у передбачених законодавством випадках.

У лютому 2018 року в Україні були внесені зміни до чинного законодавства. Зокрема, постановою Кабміну від 14 лютого 2018 року № 76 було доповнено Правила перетину державного кордону громадянами України.

Відтепер оновлене законодавство містить положення про те, що виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків можливий без нотаріально посвідченою згоди другого з батьків, у разі пред’явлення довідки про наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.

Тобто,  при перетині кордону особа може пред’явити видану органом державної виконавчої служби довідку про наявність заборгованості зі сплати аліментів. Важливо відмітити, що сукупний розмір заборгованості повинен перевищувати суму платежів по аліментам за шість місяців. Також нові зміни передбачають можливість пред’явлення нотаріально завіреної копії такої довідки.

Важливо наголосити, що дана довідка видається, якщо борг не погашено за 6 місяців з дня пред’явлення виконавчого документу до примусового виконання. Довідка видається впродовж 10 днів на вимогу стягувача і дійсна впродовж одного місяця з дня видачі.

Cвітлов Сергій Ігорович

 

5 августа 2019 года В Україні буде діяти спрощена процедура надання послуг в сфері пенсійного забезпечення

2 серпня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету міністрів України № 681 від 17.07.2019 «Про оптимізацію надання адміністративних послуг у сфері пенсійного забезпечення», якою передбачено запровадження онлайн послуг в сфері пенсійного забезпечення.

11 июля 2019 года В Україні запроваджено проект е-Малятко

Кабінет міністрів України 10 липня 2019 р. ухвалив постанову, яка дає старт реалізації проекту в сфері електронних послуг е-Малятко. Враховуючи щорічну народжуваність близько 400 000 дітей, реалізація проекту призведе у масштабі держави до вагомої економії коштів та часу для громадян, органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

7 июня 2019 года Верховна Рада прийняла ЗУ «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України»

6 червня 2019 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» № 1098, який передбачає практичну реалізацію процедури імпічменту президента України.