В Україні ухвалено перше рішення стосовно булінгу - Peregrin Capital Group
Ваша защита и комфорт
при ведении дел
15 февраля 2019 года В Україні ухвалено перше рішення стосовно булінгу

18 грудня 2018 року Верховна Рада підтримала законопроект, який запроваджує штрафи за булінг (цькування) учнів. 16 січня 2019 року документ підписав Президент України.

11 лютого 2019 р. Бориспільським міськрайонним судом Київської області було оприлюднено перше в історії України рішення у справі № 359/933/19 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 173-4 КУпАП (Булінг (цькування) учасника освітнього процесу).

Так, було встановлено з протоколу про адміністративне правопорушення, що неповнолітня особа, знаходячись в приміщенні Бориспільської ЗОШ №7, вчинила булінг, тобто дії психологічного та сексуального насильства із застосуванням засобів електронних комунікацій, щодо іншої неповнолітньої особи, що проявилось у висвітленні непристойних фото у мережі «інстаграм», в результаті чого могла бути завдана шкода психічному здоров’ю потерпілої. Відповідальність за вказане діяння несе мати, особи, що вчинила правопорушення.

В результаті судового засідання, суд визнав винною мати неповнолітньої особи, що вчинила акт булінгу та наклав стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.

Відтепер булінг карається штрафом від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850-1700 гривень) або громадськими роботами на строк від 20 до 40 годин. Якщо цькування вчинене повторно або групою людей, покарання стає жорсткішим – від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1700-3400 гривень) штрафу або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

Якщо правопорушення вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, їхніх батьків або опікунів каратимуть штрафом від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 20 до 40 годин.

Що таке булінг?

Це агресивна поведінка дітей один до одного, яка має на меті принизити, залякати і часто супроводжується фізичним насильством. Окремою формою цькування серед підлітків називають «кібербулінг». Вона набула поширення з появою мобільних телефонів та інтернету. В цьому випадку «зброєю» стають соціальні мережі, форуми, чати або мобільні телефони тощо. Булер може вдаватися до анонімних погроз, дзвінків з мовчанням, переслідувань, або просто знімати на відео знущання інших, щоб потім поширити це в мережі.

Кирило Воронов 

5 августа 2019 года В Україні буде діяти спрощена процедура надання послуг в сфері пенсійного забезпечення

2 серпня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету міністрів України № 681 від 17.07.2019 «Про оптимізацію надання адміністративних послуг у сфері пенсійного забезпечення», якою передбачено запровадження онлайн послуг в сфері пенсійного забезпечення.

11 июля 2019 года В Україні запроваджено проект е-Малятко

Кабінет міністрів України 10 липня 2019 р. ухвалив постанову, яка дає старт реалізації проекту в сфері електронних послуг е-Малятко. Враховуючи щорічну народжуваність близько 400 000 дітей, реалізація проекту призведе у масштабі держави до вагомої економії коштів та часу для громадян, органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

7 июня 2019 года Верховна Рада прийняла ЗУ «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України»

6 червня 2019 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» № 1098, який передбачає практичну реалізацію процедури імпічменту президента України.