В Україні буде діяти спрощена процедура надання послуг в сфері пенсійного забезпечення - Peregrin Capital Group
Ваша защита и комфорт
при ведении дел
5 августа 2019 года В Україні буде діяти спрощена процедура надання послуг в сфері пенсійного забезпечення

2 серпня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету міністрів України № 681 від 17.07.2019 «Про оптимізацію надання адміністративних послуг у сфері пенсійного забезпечення», якою передбачено запровадження онлайн послуг в сфері пенсійного забезпечення.

Наявний стан справ з наданням послуг у пенсійній сфері порушує покладений в основу державної політики у сфері надання адміністративних послуг принцип раціональної мінімізації кількості документів та процедурних дій, що вимагаються для отримання адміністративних послуг.

Постанова передбачає суттєву оптимізацію та запровадження онлайн таких масових та суспільно важливих послуг:

 • призначення пенсії;
 • перерахунок пенсії;
 • призначення до пенсії надбавок, допомоги, доплат та компенсацій;
 • поновлення виплати пенсії;
 • переведення з одного виду пенсії на інший.

Для призначення, перерахунку, поновлення, припинення, продовження виплати пенсій, надбавок, допомог, доплат та компенсацій або переведення з одного виду пенсії на інший на запит органів, які призначають пенсію, не пізніше трьох робочих днів з дня його отримання подаються такі відомості:

 1. з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків — реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта громадянина України;
 2. з Державного реєстру актів цивільного стану громадян — дата та місце народження і походження особи, про шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть, інші акти цивільного стану особи;
 3. з централізованого банку даних з проблем інвалідності — про осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю;
 4. з Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, — про осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою;
 5. з реєстрів даних про дітей дошкільного, шкільного віку та учнів, які проживають чи перебувають в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці, — про здобуття такими дітьми та учнями дошкільної та загальної середньої освіти;
 6. з реєстрів територіальних громад — про місце проживання/перебування особи із зазначенням адреси житла/місця перебування.

Завдяки запровадженню електронної взаємодії кількість документів, що вимагаються від заявника, буде зменшено на 9.

Сподіваємося, що зменшення кількості необхідних документів та електронна оптимізація процесу надання послуг в сфері пенсійного забезпечення суттєво знизить адміністративне навантаження на громадян та дасть змогу використовувати потенціал функціонуючих у державі електронних інформаційних реєстрів.

Кирило Воронов 

11 июля 2019 года В Україні запроваджено проект е-Малятко

Кабінет міністрів України 10 липня 2019 р. ухвалив постанову, яка дає старт реалізації проекту в сфері електронних послуг е-Малятко. Враховуючи щорічну народжуваність близько 400 000 дітей, реалізація проекту призведе у масштабі держави до вагомої економії коштів та часу для громадян, органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

7 июня 2019 года Верховна Рада прийняла ЗУ «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України»

6 червня 2019 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» № 1098, який передбачає практичну реалізацію процедури імпічменту президента України.

7 мая 2019 года З 1 травня 2019 року введено в дію Закон України «Про житлово-комунальні послуги»

1 травня 2019 р. було введено в дію Закон України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 № 2189-VIII.